SORU-CEVAP

Genel bir bilgilenme için, aşağıdaki soru-cevaplardan ilginizi çekenleri okumanızı öneririz.  Sonra iletişim formundan, planladığınız etkinlik ile ilgili istenen bilgileri (hangi tarih, kaç kişi, kimler katılıyor) içeren bir mail atabilirsiniz. En kısa sürede size geri dönerek, tarihlerin uygunluğu ve çalışma sözleşmesi hakkında bilgi vereceğiz. Gönderilecek olan seminer sözleşmesini oynayladığınızda anlaşma kesinleşmiş olacak.

Mümin Sekman  20 yıl boyunca, 40 farklı şehirde, 100.000′den fazla insana başarı semineri verdi. Bu seminerlerde okul hayatında ve hayat okulunda başarı için önerilerde bulundu.Bu eğitimlerden şimdiye kadar 100′ü aşkın şirket, üniversite ve kamu kurumu yararlandı.

Seminer içeriği, katılan insan profiline göre değişmektedir.  Genel olarak; başarının iç ve dış engelleri, azimli insanların ortak özellikleri, kazanmanın ve kaybetmenin psikolojisi, kariyer hayatında en sık yapılan hatalar, moral ve oto-motivasyon yönetimi, iç disiplinin gücü, özgüven yönetimi, sürdürülebilir başarı, tutku kaybı ve atalet duygusu, başarı merkezli yaşamak gibi konulara değinmektedir.

Başarı seminerlerine katılan kişilerde;  iç disiplin, özgüven, başarı motivasyonu, sistemli çalışma, büyük düşünme ve üstün performans gösterme eğiliminde olumlu yönde değişiklikler olduğu gözlenmektedir.

Mümin Sekman başarı semineri 3 M; Mantık, Metot ve Motivasyon üzerine kuruludur. Mantık, başarılı olmak için ne yapmak gerektiğini, motivasyon niçin yapmak gerektiğini, metot ise en etkili şekilde nasıl yapılabileceğini anlatır. Başarı kapasitemiz en çok; mantık kalitemiz, motivasyon seviyemiz ve metot bilgimize bağlıdır. Mantıklı olup motive olmayanlar da, motive olup mantıklı olmayanlar da, başarı yolunda eksik kalır. Mantık, moral ve metot bir araya geldiğinde sürdürülebilir başarı gerçekleşir.

Seminerlerin süresi katılımcı sayısına göre değişmektedir. Katılımcı sayısı arttıkça, süre azalmaktadır. Türkiyedeki dinleyici dikkat ortalamasına bakıldığında, katılımcı sayısı 100 kişi civarında ise 2 ile 3 saat arası, 500 kişi civarında ise 1 ile 2 saat arası, 1000 kişiden fazla ise 45 dakika ile 1 saat arasında süre idealdir. Seminer içeriği modüler yapıdadır, organizasyonda konuşmacıya ayrılmış olan süreye göre, konuşma içeriği optimize edilmektedir.

Mümin Sekman genellikle kurumların, en büyük katılımlı organizasyonlarında konuşmak için davet almaktadır. Büyük şirketlerin Antalyada yapılan yıllık kongrelerinde sıklıkla konuşmaktadır. Kongrelerden sonra, ikinci olarak kurum içi eğitimlerde de konuşmalar yapılmaktadır. Eğitim, sağlık, finans gibi  farklı sektörden başarıya değer veren şirketler, çalışanlarının başarı motivasyonunu ve yeteneğini yükseltmek istediğinde, seminerlerimizi tercih etmektedirler. Bazı kurumlar ise eğitimci değil yazar kimliğiyle konuşmak üzere sosyal organizasyonlara davet etmektedir.

Eğitim kurumlarının lise öğrencileri, öğretmenler ve velilere yönelik etkinlikleri uygundur. Bununla birlikte, ilk öğretim çocuklarına yönelik seminer verilmemektedir. Öğrenci velilerinin katılımına açık seminerler ise, oldukça ilgi çekmektedir.

Bu sitedeki seminer organizasyonu kurumsal dünyaya yöneliktir. Bireylerin katılımına açık seminerler pek yapılmamaktadır. Bazen, belki yılda bir kez yapılması durumunda ise, bu seminerlerin duyurusu, yazara ait sosyal medya hesaplarında yapılmaktadır.

www.facebook.com/muminsekman

Mümin Sekman ile başarı semineri sınırlı sayıda yapılmakta, ağırlıklı olarak büyük kurumların orta ve üst düzey çalışanlarına hitap etmektedir. Bu nedenle, bireysel katılıma açık seminerler yapılmadığı gibi, üniversite etkinliklerine katılınmamaktadır. Katılımcı sayısı 1000 kişiyi aşan ve ülke çapında katılıma açık olan üniversite etkinliklerde ise takvim uygunluğuna göre karar verilmektedir.